nestorovski

Спорт

Несторовски: Ќе се вратам посилен од порано

А1он
Македонскиот фудбалски репрезентативец Илија Несторовски преку социјалните мрежи се заблагодари за поддршката која ја добива од сите страни по тешката повреда на коленото. Тој е
Спорт

ВИДЕО: Скандалозно однесување на Несторовски, пцовки за нацијата во камера

А1он
Илија Несторовски предизвика бурни реакции во македонската јавност откако по постигнувањето на голот против Лихтенштајн за победата на фудбалската репрезентација од 5-0 отиде кон камерата
Спорт

Трајковски продолжи да ги тресе противничките мрежи, му се придружи и Несторовски

А1он
Македонските фудбалски репрезентативци Александар Трајковски и Илија Несторовски имаа значаен придонес во најновиот триумф на Палермо. Тимот од Сицилија попладнево во 4.коло од Серија Б