(ВИДЕО) Навивачите на Интер направија хаос: Упаднаа во хотелот кај фудбалерите и направија луда атмосфера

Од:

Во сабота навечер во Истанбул ќе се одигра финалниот натпревар од Лигата на шампионите помеѓу Манчестер Сити и Интер. Навивачите на двата тима веќе значително ја подигнаа температурата во Турција и создаваат феноменална атмосфера.

Сепак, се чини дека навивачите на Интер отидоа чекор понатаму.

Поддршката за Интер е бурна и жестока токму поради тоа што тимот на Симоне Инзаги е аутсајдер на овој меч. Италијанските навивачи ги пречекаа своите играчи пред хотелот, а дел од нив го пробија обезбедувањето и упаднаа во хотелот.

Во салата имаше навивање, а потоа обезбедувањето мораше да побара да си заминат за да не им пречат на играчите.

Сити е голем фаворит во овој дуел и речиси неподелено е мислењето дека ова е конечно годината кога ќе станат шампиони на Европа предводени од Пеп Гвардиола и Ерлинг Халанд во нападот.

Натпреварот започнува во 21:00 часот, а ќе го суди Полјакот Шимон Марцињак.

Би можело да ве интересира

Италија во Скопје со нов селектор, Манчини си поднесе оставка

ВИДЕО: Пожар во Истанбул пред финалето на Лигата на шампионите, густ чад над стадионот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Легендата во солзи на теренот: Дали е ова крајот на една од најголемите кариери?

Ана Ололовска

Осимен ги врати Наполи во трката за скудетото

Ана Ололовска

Каљари ја продолжи кризата на Аталанта и излезе од зоната за испаѓање

Ана Ололовска

Жиру ги казни тактичките решенија на Инзаги, Милан победи во „Дерби дела Мадонина“

Ана Ололовска