Италија во Скопје со нов селектор, Манчини си поднесе оставка

Од:

Фудбалската репрезентација на Италија во Скопје ќе допатува со нов селектор. Ова откако Роберто Манчини малку и изненадувачки поднесе неотповиклива оставка на селекторската функција.

Манчини беше изложен на многу критики за играта и за резултатите на “аѕурите”, не успеа да ја одведе Италија на Светското првенство по елиминацијата од Македонија, а и во тековните квалификации за ЕВРО 2024 загуби од Англија.

Засега нема детално образложение за оставката од Манчини. Тој имаше уште десет месеци од актуелниот договор со ФИГЦ.

Би можело да ве интересира

Реми во Скопје: Македонија-Англија 1:1

Фудбалерите заминаа за Малта

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Барди: Ние сме мала земја, но меѓу нас има „лавови“

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Македонија ремизираше со европскиот шампион

Катерина Ѓуровски

Милевски објави список со 29 имиња: Двајца дебитанти, Радески е повратник, во тимот е и Чурлинов

У21: Дваесет и четири фудбалери на списокот на Канатларовски за новиот евроквалификациски циклус