ВИДЕО: Пожар во Истанбул пред финалето на Лигата на шампионите, густ чад над стадионот

Од:

Сцена која никому не му годи на стадионот пред настанот на годината во фудбалската елита.

Фудбалерите на Интер и Манчестер Сити на теренот на стадионот Ататурк во Истанбул ќе се борат за трофејот наменет за шампионот на Европа.

Додека играчите на двата тима се подготвуваат за тој натпревар, пожарникарите се борат со огнената стихија недалеку од Ататурк.

Во Истанбул избувна пожар, па над стадионот на кој во 21 часот се игра финалето на Лигата на шампионите се гледа густ црн чад.

Како што пишуваат странските медиуми, пожарот избувнал во згради на неколку километри од местото каде што се игра финалето, а новинарите кои се на лице место наведуваат дека чадот најверојатно нема да влијае на најважниот натпревар сезонава во клубот фудбал.

Сити ќе се обиде да дојде до својата прва европска титула, а Интер би ја направил четврти пат во клупската историја.

Би можело да ве интересира

Италија во Скопје со нов селектор, Манчини си поднесе оставка

Прв трофеј за Манчестер сити во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Навивачите на Интер направија хаос: Упаднаа во хотелот кај фудбалерите и направија луда атмосфера

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Легендата во солзи на теренот: Дали е ова крајот на една од најголемите кариери?

Ана Ололовска

Нема „бегање“ од судбината – Барса повторно „налета“ на Баерн во ЛШ, во нивната група и Интер!

Горан Наумовски

Осимен ги врати Наполи во трката за скудетото

Ана Ололовска