Несторовски го продолжи договорот со Удинезе

Од:

Илија Несторовски (32) и следната сезона ќе го носи дресот на Удинезе. Поранешниот македонски репрезентативец попладнево го продолжил договорот со клубот од Удине.

dobivaj vesti na viber

Клубот потврди дека Несторовски го продолжил договорот до 30.јуни 2023 година. Напаѓачот е играч на Удинезе од 2019 година.

Популарниот Несто-гол досега има одиграно 57 средби за Удинезе има постигнато шест погодоци. Во кариерата Несторовски има играно за Победа, Словачко, Викторија Жижков, Металург, Интер Запрешиќ и Палермо.

Би можело да ве интересира

Несторовски: Ќе се вратам посилен од порано

Ана Ололовска

ВИДЕО: Скандалозно однесување на Несторовски, пцовки за нацијата во камера

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Несторовски донесе победа за Удинезе

Трајковски продолжи да ги тресе противничките мрежи, му се придружи и Несторовски

Наум Локоски