ВИДЕО: Несторовски донесе победа за Удинезе

Од:

Екипата на Удинезе со голот на македонскиот репрезентативец Илија Несторовски триумфираше попладнево на домашен терен над Фиорентина со 1:0 во рамки на 24 коло во Серија А.

dobivaj vesti na viber

Несторовски, кој го одигра целиот натпревар, му донесе победа на својот тим со прецизен удар со глава во 86 минута.

За Несторовски ова е втор гол сезонава во италијанското првенство сезонава, откако македонскиот напаѓач беше прецизен и на 12 декември, во триумфот над Торино од 3:2.

Удинезе со ефект од седум победи, десет порази и седум нерешени натпревари во моментов е на 12 место на табелата со 28 бодови, а во следното коло тимот на Несторовски му гостува на Милан.

Би можело да ве интересира

Пеколните температури би можеле да го одложат почетокот на сезоната во Серија А

Несторовски го продолжи договорот со Удинезе

Италијаската федерација сè уште не планира да го одложи натпреварот од Суперкупот меѓу Интер и Јувентус

Катерина Павлова-Николовска

Речиси стопроцентна вакцинираност во италијанската Серија А

А1он

Претседателот на Серија А: Политичарите во Италија го мразат фудбалот, тоа е очигледно

А1он

Бобан Николов може да игра во Серија А, на чекор е до трансфер во Салернитана

Жарко Настоски