ВИДЕО: Скандалозно однесување на Несторовски, пцовки за нацијата во камера

Од:

Илија Несторовски предизвика бурни реакции во македонската јавност откако по постигнувањето на голот против Лихтенштајн за победата на фудбалската репрезентација од 5-0 отиде кон камерата и гестикулирајќи жестоко пцуеше.

dobivaj vesti na viber

„Навредата беше наменета за три личности кои три дена ми се закануваат и ме навредуваат мене и мојата фамилија. Тие добро знаат кои се“, напиша Несторовски на Инстаграм обидувајќи да го објасни одесувањето кое предизвика револт па дури и повици за негово исфрлање од репрезентацијата.

Македонската фудбалска репрезентација го победи Лихтенштајн со 5-0 и ги запиша првите бодови во квалфикацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Катар 2022.

Би можело да ве интересира

Несторовски го продолжи договорот со Удинезе

ФФМ доби 1.300 влезници за мундијалскиот бараж во Палермо

Ана Ололовска

Хомосексуалците добредојдени на СП 2022 во Катар, порачаа организаторите

А1он

Сантош ќе ја напушти португалската репрезентација доколку не се пласира на СП 2022

Ана Ололовска

Видал се извини поради исклучувањето против Еквадор

Ана Ололовска

Алжир ја обвини Буркина Фасо дека користела црна магија пред нивниот дуел во квалификациите СП и повикаа егзорцист

Ана Ололовска