Скамака се сели во Вест Хем

Од:

Нема повеќе дилеми, италијанскиот напаѓач Џанлука Скамака ќе стане нов играч на Вест Хем.

Оваа информација за италијанските медиуми ја потврди генералниот директор на Сасуоло, Џовани Карневали.

„Имаме договор со Вест Хем. Трансферот изнесува 36.000.000 евра со уште 6.000.000 на име можни бонуси и 10 отсто од следната продажба“, изјави Карневали.

Скамака има 23 години, минатата сезона „експлодираше“ во Сасуоло, постигна 16 гола во Серија А, стана репрезентативец на Италија и го привлече вниманието на големите клубови меѓу кои Пари Сен Жермен и Интер.

Сепак, напаѓачот се одлучи за Лондон и следната сезона ќе го носи дресот на Вест Хем. Прашање е само на колку години ќе биде потпишан договорот.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Навивач на Вест Хем ги истепа сам сите хулигани во Холандија

Скамака го одбра Вест Хем, ПСЖ ќе извиси

Чешки милијардер купи 27 проценти од акциите на Вест Хем

А1он

Вест Хем цели на пласман меѓу првите четири екипи во Премиер лигата

Жарко Настоски

Тројца играчи на Вест Хем си одат од клубот на крајот на сезонава

Жарко Настоски

Осум фудбалери на Вест Хем се позитивни на коронавирус

Ландов