Скамака го одбра Вест Хем, ПСЖ ќе извиси

Од:

Англискиот премиерлигаш Вест Хем ќе го комплетира трансферот на италијанскиот репрезентативец Џанлука Смакака. Тимот на Сасуоло ќе добие 36 милиони евра, плус дополнителни бонуси во зависност од успесите во следниот клуб.

Скамака реши да се пресели во Премиерлигата иако за него сериозен интерес покажа и Пари Сен Жермен.

Трансферот треба да биде комплетиран во наредните денови.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Навивач на Вест Хем ги истепа сам сите хулигани во Холандија

Скамака се сели во Вест Хем

Чешки милијардер купи 27 проценти од акциите на Вест Хем

А1он

Вест Хем цели на пласман меѓу првите четири екипи во Премиер лигата

Жарко Настоски

Тројца играчи на Вест Хем си одат од клубот на крајот на сезонава

Жарко Настоски

Осум фудбалери на Вест Хем се позитивни на коронавирус

Ландов