Тројца играчи на Вест Хем си одат од клубот на крајот на сезонава

Од:

Тројца фудбалери ќе го напуштат Вест Хем на крајот на сезоната, откако одбија да потпишат нови договори, соопшти англискиот клуб. Тоа се: 19-годишниот дефанзивец Џереми Нгакија, аргентинскиот дефанзивец Пабло Забалета и колумбискиот халф Карлос Санчез.

Тинејџерот во редовите на „чеканите“ Нгакија дебитираше во првиот тим во поразот од 0: 2 од Ливерпул во јануари.

Триесет и пет-годишниот Забалета има 80 натпревари за лондонскиот тим по неговиот трансфер од Манчестер Сити пред три сезони.

За две сезони, 34-годишниот Санчез одигра само 18 натпревари во дресот на „чеканите“.

Договорите на тројцата фудбалери со Вест Хем истекуваат на 30 јуни. На седум кола пред крајот на првенството, тимот од Лондон го зазема 17-тото место на табелата, со само 27 поени.

Би можело да ве интересира

Грозоморно убиство ја потресе Велика Британија: Со нож е убиен е 14-годишно девојче

Британија: Полицијата потврди дека човечките останки најдени во куфери во Бристол се на двајца мажи

Горан Наумовски

Пронајден е осомничениот за убиството на сопругата и двете ќерки на коментатор на Би-Би-Си

Сопругата и ќерките на познат новинар на Би-Би-Си убиени во напад во Лондон: Потрагата по напаѓачот се уште трае

Горан Наумовски

Драган Стојковиќ: Утре е голем натпревар, ќе се обидеме се за да победиме

Словенија и Данска одиграа нерешено, Јанжа го спречи поразот

A1on