Вест Хем цели на пласман меѓу првите четири екипи во Премиер лигата

Од:

Фудбалерите на Вест Хем ќе дадат се од себе да завршат сезонава меѓу првите четири екипи во Премиер лигата, најави денеска капитенот на лондонскиот клуб Марк Нобл.

-Немаме што да изгубиме и одиме тоа да го реализираме, изјави капитенот на Вест Хем, кој во понеделникот запиша нова победа во англиското првенство триумфирајќи над Вулверхемптон со 3:2.

Вест Хем по 30 натпревари е четвртопласиран на табелата со 52 бодови, еден повеќе од петопласираниот Челзи, а три повеќе од Тотенхем и Ливерпул.

-Засега сме меѓу најдобрите екипи во лигата. До овој момент имаме успешна сезона и се надеваме дека така ќе биде и на крајот, рече Нобл.

Би можело да ве интересира

УЕФА ја казни Црвена ѕвезда за навредите кон Ибрахимовиќ

Жарко Настоски

Шкендија ја зголеми предноста на табелата пред конкурентите за шампионскиот трофеј

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ ќе паузира еден натпревар по црвениот картон против Парма

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ ги прекршил заштитните мерки, вечерал со Абате и уште двајца во ресторан

Жарко Настоски

Алардајс бара клубовите да ги бојкотираат социјалните мрежи поради расизмот

Жарко Настоски

Милан не сака размена на играчи со Јувентус

Жарко Настоски