Сензација – Разано ја елиминираше Серена

Од:

Серена Вилијамс покрај сите очекувања во Франција, е поразена во првото коло на Грен слемот. Таа на самиот старт на Ролан Гарос изгуби од француската тенисерка Виржини Разано со 4:6, 7:6 и 6:3.

Серена Вилијамс, која во има освоено 13 грен слем титули, никогаш во кариерата не била елиминирана во првото коло на накој од грен слем турнирите.

Останатите фаворитки на терените во Париз немаа проблеми со своите противнички, првото коло, без загубен сет го минаа Шарапова, Квитова, Скијавоне, Кириленко, Канепи и Гергес.

 

 

Би можело да ве интересира

Енди Мареј награден откако ги донираше сите пари кои ги заработи за децата во Украина

Горан Наумовски

Маестрален камбек на уморниот Ѓоковиќ за финале во Торино

Ана Ололовска

Алкараз сигурен во Париз, Медведев се испокара со судијата и загуби

Украинката Костјук по поразот од Азаренка: Како тенисерка ја почитувам, како човек не

Чориќ го елиминира Надал од мастерсот во Синсинати

Карењо Буста го освои Монтреал