Роналдо никогаш нема постигнато гол против Франција, ова е неговата најлоша низа

Од:

Напаѓачот на Португалија, Кристијано Роналдо не успеа да постигне гол синоќа на натпреварот од Лигата на нации против Франција (0:1).

За Роналдо ова беше шеста средба со Французите. Напаѓачот никогаш не постигнал погодок на еден натпревар против „триколорите“. Ова е најдолгата низа без голови против еден противник за Роналдо во целата своја кариера, и меѓународна и клупска.

Португалија по поразот ги загуби шансите за првото место во групта и пласман на завршниот турнир.

Би можело да ве интересира

Роналдо: Другиот Роналдо и Роналдињо ми се идоли, но освоив повеќе од нив

А1он

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Ана Ололовска

Роналдо: Не сум задоволен од резултатите на Манчестер

Катерина Павлова-Николовска

Фудбалска пресметка на Македонија и Бугарија во Лигата на нации

А1он

Македонските фудбалери ја чекаат жрепката за Лигата на нации

Ана Ололовска

Роналдо го воодушеви фудбалскиот свет со апсолутен рекорд според постигнати голови

Ана Ололовска