(ВИДЕО) Роналдо нема мир во Љубљана: Навивач истрча на терен да направи селфи

Од:

Фудбалерите на Словенија и Португалија играат пријателски натпревар во Љубљана. Дуелот на двата тима се игра на стадионот „Стожице“, а пред почетокот на натпреварот Кристијано Ронално имаше непријатна сцена во главниот град на Словенија, кога навивач се обиде да го удри. Се се случувало пред хотелот во кој биле сместени Португалците, а навивачот кој влетал со намера да го удри Роналдо бил совладан од обезбедувањето и спречен во тоа.

Ниту на самиот стадион не помина без испади, бидејќи на крајот од првото полувреме навивач влета во теренот. Навивач на Португалецот, влегол да направи селфи со него, поради што натпреварот беше прекинат на кратко.

Набрзо човекот беше отстранет од теренот и натпреварот продолжи.

По 45 минути резултатот е 0:0.

Би можело да ве интересира

По болниот крај на сезоната, Роналдо ги полни батериите за европското на егзотична дестинација

Роналдо не е е задоволен во Саудиска Арабија-ќе се враќа во Португалија

Предраг Петровиќ

Словенецот кој го бакна Роналдо сред терен ќе мора да плати 1000 евра

Предраг Петровиќ

Навивач сакал да го удри Роналдо, реагирало обезбедувањето

Роналдо им се извини на Саудијците откако се фаќаше за меѓуножјето

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Роналдо им одговори со вулгарен гест на Саудијците кои извикуваа „Меси, Меси“

Предраг Петровиќ