Навивач сакал да го удри Роналдо, реагирало обезбедувањето

Од:

Во пресрет на натпреварот кој од 20.45 часот се игра во Љубљана меѓу Словенија и Португалија, се случи инцидент на влезот од хотелот во кој престојува гостинската екипа.

Голем број луѓе нетрпеливо чекаа да се појават фудбалерите на Португалија и тоа се случи околу 19 часот.

Еден од навивачите влетал со намера да ја удри првата ѕвезда на тимот Кристијано Роналдо, но за среќа реагирало обезбедувањето и го спречило во тоа.

Тогаш бунтовникот бил однесен од местото на настанот, а Португалецот мирно продолжил кон стадионот.

Би можело да ве интересира

По болниот крај на сезоната, Роналдо ги полни батериите за европското на егзотична дестинација

Роналдо не е е задоволен во Саудиска Арабија-ќе се враќа во Португалија

Предраг Петровиќ

Словенецот кој го бакна Роналдо сред терен ќе мора да плати 1000 евра

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Роналдо нема мир во Љубљана: Навивач истрча на терен да направи селфи

Горан Наумовски

Роналдо им се извини на Саудијците откако се фаќаше за меѓуножјето

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Роналдо им одговори со вулгарен гест на Саудијците кои извикуваа „Меси, Меси“

Предраг Петровиќ