Роналдо им се извини на Саудијците откако се фаќаше за меѓуножјето

Од:

Кристијано Роналдо беше суспендиран на два натпревари поради вулгарните гестови кои ги упати до дел од навивачите кои го испровоцираа извикувајќи го името на Лионел Меси, а на последната прес-конференција Португалецот уште еднаш се извини за се.

Имено, напаѓачот на Ал-Наср вулгарно одговори на вообичаените провокации кои ги добиваше за време на мечот со Ал-Шабаб со тоа што прво се фати за увото, а потоа и за меѓуножјето.

„Секогаш ќе ги почитувам културите на сите земји. Отсекогаш сум ги почитувал. Како што реков претходно, никогаш нема да го повторам тој гест во оваа земја, но во Европа тоа е сосема нормално. Понекогаш страста и напнатоста нè наведуваат на грешки. “, рече Роналдо.

Инаку, прес-конференцијата беше организирана пред реваншот од азиската Лига на шампиони во кој Ал-Наср ќе игра против Ал-Аин од Обединетите Арапски Емирати. Во првиот четврт-финален натпревар Ал-Аин победи со 1:0, но Роналдо е оптимист.

Подготвен сум за обрт. Иншалалах“, напиша Роналдо на социјалните мрежи.

Португалецот е во Ал Наср од 2022 година и на 50 натпревари постигна 42 гола со 13 асистенции.

Би можело да ве интересира

По болниот крај на сезоната, Роналдо ги полни батериите за европското на егзотична дестинација

Роналдо не е е задоволен во Саудиска Арабија-ќе се враќа во Португалија

Предраг Петровиќ

Словенецот кој го бакна Роналдо сред терен ќе мора да плати 1000 евра

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Роналдо нема мир во Љубљана: Навивач истрча на терен да направи селфи

Горан Наумовски

Навивач сакал да го удри Роналдо, реагирало обезбедувањето

ВИДЕО: Роналдо им одговори со вулгарен гест на Саудијците кои извикуваа „Меси, Меси“

Предраг Петровиќ