Пуштена во употреба фитнес зоната во парк шумата Гази Баба

Од:

Фитнес зоната во парк шумата Гази Баба од денеска е достапна за сите љубители на спортот и рекреацијата. На површина од 200 метри квадратни поставени се реквизити за сите возрасти и спортисти. Дел од нив се адаптирани и за лицата со хендикеп.

Опремата е по светски стандарди е наменета за физичка кондиција на целото тело. Овој проект се реализираше со помош на Агенцијата за млади и спорт.

Градоначалникот Георгиевски заедно со директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски при посетата денес и официјално ја отворија новата фитнес зона.Со ова, граѓаните од Железара и околните населени места во своја близина добија свое катче за рекреација и спорт и тоа во природа, во парк шумата, која претставува природно богатство на општината, а бенефит за граѓаните, соопшти Општина Гази Баба.

Би можело да ве интересира

Национален фитнес ден прв пат и кај нас – бесплатно вежбање со врвни инструктори

Ана Ололовска

ОУ „Крум Тошев“ добива енергетски ефикасна фасада, сите 11 основни училишта во Гази Баба се подготвени за настава

Ана Ололовска

Една година подготовки за балкански првак во бодибилдинг и фитнес на 41 години

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Димитријевиќ: Инвестираме уште повеќе во инфраструктурата во Гази Баба, за подобар живот на нашите сограѓани

Ана Ололовска

Општина Гази Баба: Набавуваме 250 таблети за учениците, обезбедуваме еднакви услови за настава на сите деца

Ана Ололовска

ВИДЕО: Основните училишта во Гази Баба се подготвени за безбеден почеток на учебната година во двата модела

Ана Ололовска