Милан не сака размена на играчи со Јувентус

Од:

Фудбалскиот клуб Милан не сака договор што вклучува размена на играчи со актуелниот шампион Јувентус, пренесуваат италијанските медиуми.

Постоеше можност Федерико Бернардески да премине во Милан, а во Јувентус да дојде Алесио Ромањоли, но таквата размена е отфрлена како опција поради разликата во примањата на двајцата фудбалери.

Како што објавија медиумите, Бернардески заработува многу повеќе од Ромањоли и главна трансфер цел на Милан ќе биде капитенот на Наполи, Лоренцо Инсиње. Тој има договор со прволигашот од Неапол до јуни 2022 година.

Би можело да ве интересира

Истрага за финансиски малверзации во Јувентус

Ана Ололовска

Јувентус го претрпе најголемиот пораз во Лигата на шампионите во последните 63 години

Ана Ололовска

Де Лихт: Многу ни е важно да сме први во групата во ЛШ

А1он

Ето официјално се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

А1он

Пиоли пред потпис на нов договор со Милан со плата од 3,5 милиони евра годишно

А1он

Кјелини поддржа формирање Супер лига

А1он