Дани Алвеш е осуден на 4,5 години затвор

Од:

Шпанскиот суд го осуди легендарниот бразилски фудбалер Дани Алвес (41) на четири и пол години затвор за сексуален напад во Барселона на 30 декември 2022 година.

Притворен во Барселона од 20 јануари 2023 година, на Дани Алвеш му се суди од почетокот на февруари, а денеска ја дозна конечната пресуда.

Би можело да ве интересира

Манчестер Сити и Реал играат за полуфинале во Лигата на шампионите

Жалбата e одбиена, Дани Алвеш останува на слобода

Словенците имаат нов највреден фудбалер – проценет на 40 милиони евра

(ВИДЕО) Дани Алвеш излезе од затвор – слободата чини 1.000.000 евра

ВИДЕО: Зад прекинот на дуелот меѓу Србија и Русија стои човек кој мислеше дека ќе се збогати

Дани Алвеш е слободен ако плати милион евра