Мареј сака преку квалификации да избори учество на Мастерсот во Њујорк, одбива вајлд-карта

Од:

Поранешниот прв рекет на светот Енди Мареј планира да игра на УС Опен, како и на Мастерсот во Њујорк кој ќе се одржи недела пред американскиот Грен слем.

Во исто време, Мареј не сака да земе вајлд-карта и е подготвен да игра во квалификациите.

Мареј го освои трофејот на УС Опен во 2012 година.

Би можело да ве интересира

Ѓоковиќ го освои Рим, стана најстариот шампион во „вечниот град“

А1он

Халеп конечно го освои Рим, стигна до својата 22-ра титула

А1он

Вавринка се раздели со својот тренер, со кого освои три Грен слема

Ана Ололовска

Ѓоковиќ го помина Надал по бројот на финалиња на Мастерс турнирите

Ана Ололовска

Ѓоковиќ прв финалист на Мастерсот во Рим

Ана Ололовска

Надал по поразот во Рим: Не бев на ниво

Ана Ололовска