marej

Спорт

Мареј: Поради календарот на АТП, многу врвни играчи ќе пропуштат големи турнири

А1он
Британскиот тенисер Енди Мареј изрази негодување поради новиот натпреварувачки календар за оваа сезона. Претходно, управата на АТП објави дека првиот турнир по паузата поради пандемијата,
Спорт

Кореча советува Мареј да го пропушти Ролан Гарос, ако смета дека може да биде ризичен

А1он
Поранешниот тренер на Енди Мареј, Алекс Кореча му порача на британскиот тенисер да направи добра проценка на кои турнири ќе настапи оваа година. – Тој
Спорт

Мареј: Тешко беше да се признае дека не го правам вистинскиот распоред

А1он
Поранешниот прв светски рекет Енди Мареј призна дека по операцијата ги ревидирал своите ставови за тренинг и подготовка за натпревари по операцијата. Според него, тој
Спорт

Мареј по операцијата на колкот: Се надевам дека тоа ќе биде крај на болката

А1он
Поранешниот светски број 1, Енди Мареј претрпе операција во Лондон, соопшти 31-годишниот спортист на социјалната мрежа „Инстаграм“. Трикратниот освојувач на Гренд-слем турнирите се бореше да
Спорт

Ѓоковиќ за Мареј: Шокиран сум, тој е голем шампион и мој пријател

А1он
Лидерот на светската АТП листа, Новак Ѓоковиќ ја прокоментира информацијата дека Енди Мареј е пред повлекување од професионалниот тенис, а овогодинешниот „Вимблдон“ најверојатно ќе биде