marej

Спорт

Мареј ќе настапи на Олимписките игри во Токио

А1он
Двократниот олимписки шампион Енди Мареј се приклучи на британската репрезентација за Олимписките игри во Токио, информира веб-страницата на британскиот тим. За 34-годишниот Мареј ова ќе
Спорт

Мареј: Поради календарот на АТП, многу врвни играчи ќе пропуштат големи турнири

А1он
Британскиот тенисер Енди Мареј изрази негодување поради новиот натпреварувачки календар за оваа сезона. Претходно, управата на АТП објави дека првиот турнир по паузата поради пандемијата,
Спорт

Кореча советува Мареј да го пропушти Ролан Гарос, ако смета дека може да биде ризичен

А1он
Поранешниот тренер на Енди Мареј, Алекс Кореча му порача на британскиот тенисер да направи добра проценка на кои турнири ќе настапи оваа година. – Тој
Спорт

Мареј: Тешко беше да се признае дека не го правам вистинскиот распоред

А1он
Поранешниот прв светски рекет Енди Мареј призна дека по операцијата ги ревидирал своите ставови за тренинг и подготовка за натпревари по операцијата. Според него, тој