Манчестер јунајтед се распрашувале за Касемиро

Од:

Манчестер јунајтед повлекле очајнички потег, покажале интерес за играчот на Реал Мадрид Касемиро. Ова го тврди еден од најдобрите новинари на „Марка“, Хозе Феликс Дијаз.

dobivaj vesti na viber

Манчестер јунајтед од почетокот на преодниот рок се обидуваа, но не успеаја да го донесат Френки де Јонг од Барселона. Тие наводно го договориле трансферот на Адријен Рабио од Јувентус, но на менаџерот Тен Хаг му е потребен уште најмалку еден игра за врска.

Конкуренцијата во Реал, во редот за врска стана жестока по трансферот на Орелијан Чуамени. Французинот, платен речиси 100.000.000 евра игра на истата позиција со Касемиро.

Новинарот на „Марка“ не објави дали Јунајтед испратле конкретна понуда, но колкава и да е таа, тешко е дека Реал ќе се откаже од услугите на Бразилецот.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Тен Хаг: Мораме да бидеме конкретни во нападот

Најскапиот трансфер го направи Манчестер јунајтед, најмногу пари потроши Челси

Дубравка на позајмица во Манчестер јунајтед, Вилијан потпиша за Фулам

Тен Хаг: Роналдо останува, Јунајтед заврши со преодниот рок

„Мектоминеј три пати играше со рака! Ако тоа не е пенал, тогаш не знам што е?”

Бруно погоди, Јунајтед победи во Саутемптон