Мегваер ќе го пропушти натпреварот на својот тим против Ливерпул

Од:

Англискиот фудбалер и дефанзивец на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер поради повреда ќе го пропушти натпреварот на својот тим против Ливерпул во Премиер лигата, објави тренерот на Јунајтед, Ерик Тен Хаг.

Мегваер се здоби со повреда на препоните на натпреварот од Лигата на шампионите, во кој Јунајтед на домашен терен беше поразен од Баерн Минхен со 0:1.

„Хари нема да биде достапен за следните натпревари, но не очекуваме да биде надвор од терените долго време“, изјави Тен Хаг.

Мегваер е прогласен за најдобар играч во ноември во Премиер лигата.

Би можело да ве интересира

Манчестер Јунајтед оствари рекорден приход во Премиер лигата

Санчо заминува од Манчестер

Предраг Петровиќ

Британски „Сан“: Манчестер Јунајтед во октомври официјално добива нов сопственик

Манчестер Јунајтед го продаде Еланга

Предраг Петровиќ

Манчестер јунајтед бара 60 милиони евра за Мегваер

ВИДЕО: Клоп „полуде“ и му се „пушти“ на навивачот кој упадна на терен