Манчестер Јунајтед го продаде Еланга

Од:

Шведскиот репрезентативец – Антони Еланга кариерата ја продолжува во англискиот премиерлигаш – Нотингем Форест.

21-годишниот крилен напаѓач пристигна за сума од 17.500.000 евра од Манчестер Јунајтед. Талентираниот офанзивец потпиша договор до летото 2028 година.

„Задоволство е да се биде овде. Тоа е горд момент, не само за мене, туку и за моето семејство. Тоа е совршен следен чекор за мене во мојата кариера. Имав интерес од други тимови, но за мене Нотингем Форест е совршено место. Навистина сум подготвена за предизвикот и само сакам да се прилагодам и да се фатам за работа“, истакна Еланга.

Еланга штотуку „започна“ во Манчестер Јунајтед, а во дресот на првиот тим одигра вкупно 55 натпревари.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Уапсен најдобриот голфер на светот

Предраг Петровиќ

Финалистката на Вимблдон суспендирана поради допинг

Предраг Петровиќ

Алкараз ја доби наградата што АТП никогаш не му ја додели на Ѓоковиќ

Предраг Петровиќ

Мегваер ќе го пропушти натпреварот на својот тим против Ливерпул

Манчестер Јунајтед оствари рекорден приход во Премиер лигата

Санчо заминува од Манчестер

Предраг Петровиќ