antoni elanga

Спорт

Манчестер Јунајтед го продаде Еланга

А1он
Шведскиот репрезентативец – Антони Еланга кариерата ја продолжува во англискиот премиерлигаш – Нотингем Форест. 21-годишниот крилен напаѓач пристигна за сума од 17.500.000 евра од Манчестер