Санчо заминува од Манчестер

Од:

Дојде како големо засилување, како млад перспективен англиски репрезентативец, кој може дополнително да експлодира во Манчестер и да биде, можеби, новиот Кристијано.

Нема ништо од сето тоа, барем засега.

Санчо не почна баш најдобро во Манчестер, а кулминација на се беа критиките кои тренерот Тен Хаг ги упати кон Санчо.

Санча беше навистина погоден од критиките за лошите игри и тој возвратно го критикуваше Тен Хаг, велејќи дека со тие критики само ја маскира својата лоша тактика и лошото управување со клубот.

Токму тоа доведе до војна Санчо-Тен. Санчо одби да се извини и поради тоа беше исфрлен од тимот.

Сега излезе нова вест, а тоа е дека Санчо во јануари би можел да замине некаде на позајмица со право на откуп. Веќе има заинтересирани клубови од Италија и Турција.

Би можело да ве интересира

Мегваер ќе го пропушти натпреварот на својот тим против Ливерпул

Манчестер Јунајтед оствари рекорден приход во Премиер лигата

Британски „Сан“: Манчестер Јунајтед во октомври официјално добива нов сопственик

Манчестер Јунајтед го продаде Еланга

Предраг Петровиќ

Манчестер јунајтед бара 60 милиони евра за Мегваер

ВИДЕО: Клоп „полуде“ и му се „пушти“ на навивачот кој упадна на терен