Манчестер јунајтед бара 60 милиони евра за Мегваер

Од:

Манчестер јунајтед е подготвен да се раздели со дефанзивецот Хари Мегваер ова лето, објави „Манчестер Ивнинг њуз“.

Според изворот, клубот сака да добие 58 милиони евра од продажбата на играчот. Доколку Англичанецот остане во тимот, ќе му биде одземена капитенската лента.

Претходно беше објавено дека Манчестер јунајтед е подготвен да му плати на дефанзивецот 12 милиони евра за да го напушти клубот на лето. Неговиот актуелен договор е до 2025 година.

Оваа сезона Мегваер одигра 31 натпревар за Манчестер јунајтед во сите натпреварувања и нема постигнато гол.

Би можело да ве интересира

Мегваер ќе го пропушти натпреварот на својот тим против Ливерпул

Манчестер Јунајтед оствари рекорден приход во Премиер лигата

Санчо заминува од Манчестер

Предраг Петровиќ

Британски „Сан“: Манчестер Јунајтед во октомври официјално добива нов сопственик

Манчестер Јунајтед го продаде Еланга

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Клоп „полуде“ и му се „пушти“ на навивачот кој упадна на терен