Манчестер Јунајтед го потврди отказот: Солскјер секогаш ќе биде наша легенда

Од:

Манчестер Јунајтед и официјално го потврди отказот на Оле Гунар Солскјер. Вчерашниот пораз од 4-1 од Вотфорд беше последниот аргумент за одлуката која се оечкуваше подолго време.

„Манчестер јунајтед информира дека Оле Гунар Солшер ја напушти улогата на главен тренер. Оле секогаш ќе биде легенда на Манчестер јунајтед и со жалење ја донесовме оваа тешка одлука. Иако последните недели беа разочарувачки тие не треба да ја засенат целата работа која ја заврши тој во изминатите три години во кои ги обнови темелите за долгорочен успех“, стои во дел од соопштението на клубот.

Манчестер јунајтед потврди дека во наредните натпревари тимот ќе го води Мајкл Карик.

Би можело да ве интересира

Ако не изборат пласман во ЛШ Роналдо ќе си замине од Јунајтед

А1он

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Ана Ололовска

Кутињо: Му се восхитувам на Џерард, ми кажа за амбициите на Астон Вила

Ана Ололовска

Покетино сè уште е во таен контакт со Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Ливерпул понуди 70 милиони евра за Луис Дијаз, Порто сака 80 милиони

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед не му понудил на Погба договор од 500.000 фунти неделно

Ана Ололовска