Капитените на Барселона со последно предупредување до Дембеле

Од:

Капитените на Барселона – Лионел Меси, Серхио Бускетс, Жерар Пике и Серхи Роберто упатиле последно предупредување до Усман Дембеле за неговото однесување и непочитување на дисциплината, објави „Eспортс СЕР“.

dobivaj vesti na viber

Четворицата имале средба со Дембеле неколку часа пред натпреварот во Лигата на шампионите против Тотенхем.

Капитените на Барселона упатија критики до францускиот фудбалер за неговото доцнење од два часа на неделниот тренинг.

Меси, Бускетс, Пике и Роберто му кажале на Дембеле дека треба да сфати во кој клуб игра и дека за неговиот талент без дисциплина нема место во Барселона.

Генералниот менаџер на Барселона, Пеп Сегура најави дека заедно со спортскиот директор Ерик Абидал ќе разговараат со со францускиот фудбалер, кој се извини за нарушување на дисциплината во клубот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Шпанците немаа милост за Костарика

Скаути на Барселона го гледале Мукоко

ВИДЕО: Турист нападнат од крадци со нож, тепачка и брканици сред Барселона

Предраг Петровиќ

Најдобриот играч ја напушта Валенсија и се сели на Островот

Горан Наумовски

Поради транспарент Вукчевиќ си замина од ФК Лапи

Горан Наумовски

Во судар на возови кај Барселона еден загинат и 85 повредени патници

А1он