Ивановски ќе настапи на Австралија опен за јуниори

Од:

Талентираниот македонски тенисер Калин Ивановски ќе учествува на Грен слемот во Мелбурн.

dobivaj vesti na viber

Ивановски ќе настапи на јуниорскиот дел од Австралија опен од 22 до 29 јануари.

Македонецот минатата година играше на Грен слемот Вимблдон каде стигна до осминафиналето и на Отвореното првенство на САД каде беше елиминиран уште во првото коло од квалификациите.

Би можело да ве интересира

Маестрален камбек на уморниот Ѓоковиќ за финале во Торино

Ана Ололовска

Алкараз сигурен во Париз, Медведев се испокара со судијата и загуби

Украинката Костјук по поразот од Азаренка: Како тенисерка ја почитувам, како човек не

Чориќ го елиминира Надал од мастерсот во Синсинати

Карењо Буста го освои Монтреал

Анонимна Бразилка ја порази Швјонтек во Торонто