Ибраими: Најважна е победата на Струга ТЛ, се радувам и за головите

Од:

Најдобриот стрелец во историјата на Првата лига, Бесарт Ибраими, постигна два гола во дресот на Струга Трум Лум во првиот меч по враќањето во македонскиот шампионат. По една година во странство, тој покажува дека ќе биде огромно засилување за стружани.

dobivaj vesti na viber

„Секој почеток е тежок, па така најважно од сѐ беше да се освојат бодовите. Го почнавме првенството со победа и среќен сум што дадов голови со кои му помогнав на тимот. Се надевам дека вака ќе продолжиме и на наредните мечеви и дека нашите навивачи ќе уживаат, зашто и нивната поддршка многу значи за овој тим“, изјави Ибраими.

Денеска се играат уште два натпревари од Првата лига. Во Кратово се среќаваат Силекс – Работнички, а во Струмица ќе играат Академија Пандев – Брегалница.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња Горан Пандев ја завршува кариерата: Сакам да уживам со семејството

А1он

ВИДЕО: Репрезентативец што играше за Шкупи почина на 23 години, колабирал на сред тренинг

А1он

Болоња го потврди Тијаго Мота за нов тренер

Лацио прими гол во 92. минута за реми кај Сампдорија

Струга на Захариевски со совршена „петка“ по победата на Силекс

Геце со прв гол по враќањето во Бундеслигата, Ајнтрахт го доби гол-шоуто кај Вердер