Гвардиола одбил од Јувентус плата од 20 милиони евра годишно

Од:

Тренерот на Манчестер сити, Јозеп Гвардиола, ја одбил понудата да го предводи Јувентус.

Според „Еуроспорт“, италијанскиот шампион му понудил на 48-годишниот специјалист договор со плата од повеќе од 20 милиони евра годишно.

Позицијата на тренер во Јувентус останува испразнета по заминувањето на Масимилиано Алегри.

Главниот кандидат за позицијата на новиот тренер на „бјанко-нерите“ е тренерот на Челзи, Маурицио Сари.

Би можело да ве интересира

Милан го бара Јовиќ од Реал

Ана Ололовска

Јувентус се вклучи во трката по потписот на Нејмар

Ана Ололовска

Балотели: Мајка ми плачеше кога реков дека ќе играм за Бреша

Ванда Нара: Икарди нема да оди во Монако

Алексис утре минува прегледи во Милано

Наполи нуди 60 милиони плус бонуси за Икарди