Пеп Гвардиола: Би сакал еден ден да станам селектор

Од:

Менаџерот на фудбалскиот клуб Манчестер Сити, Пеп Гвардиола денеска изјави дека би сакал еден ден да стане селектор, пренесуваат британските медиуми.

Гвардиола има договор со Манчестер Сити до јуни 2025 година.

„Би сакал да водам репрезентација на Светско или Европско првенство. Би сакал, но не знам која репрезентација би ја водел. Не знам кој би ме сакал. Некој мора да сака да биди селектор, исто како тренер на клуб“, рече Гвардиола за ESPN.

Би можело да ве интересира

Пеп Гвардиола уште две години на кормилото на Манчестер Сити

Гвардиола: Имавме голем тактички проблем со Брентфорд

Гвардиола: Халанд ќе дебитира, освен ако не го скрши глуждот

Гвардиола: Не се грижете, јас нема да сум Алекс Фергусон

А1он

Гаврдиола: Главна цел е да се пласираме во ЛШ

А1он

Гвардиола ќе го наруши спокојот на „Сантијаго Бернабеу“

А1он