gvardiola

Спорт

Гвардиола: Халанд ќе дебитира, освен ако не го скрши глуждот

А1он
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, на чуден начин го најави дебито на Ерлинг Халанд на пријателскиот натпревар против Баерн Минхен. „Ерлинг ќе дебитира против
Спорт

Гвардиола потврди, Феран Торес е блиску до трансфер во Барселона

А1он
Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, потврди дека Барселона преговара за трансфер на напаѓачот на „граѓаните“, Феран Торес. – Нема да купуваме напаѓач во јануари.
Спорт

Флик, Гвардиола, Манчини и Тухел претенденти за наградата тренер на годината според ФИФА

А1он
Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) ги именуваше кандидатите за најдобар тренер во 2021 година. На листата се: Антонио Конте (Интер/Тотенхем), Ханс Дитер Флик (Баерн/Германија), Хосеп Гвардиола
Спорт

Гвардиола: Натпреварот против Бриж е многу поважен отколку против Јунајтед, има многу натпревари во Премиер лигата, во Лигата на шампионите – само шест

А1он
Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, го спореди значењето на претстојните натпревари со Клуб Бриж и Манчестер јунајтед. – Мислам дека натпреварот против Клуб Бриж