Гаврдиола: Главна цел е да се пласираме во ЛШ

Од:

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, пред дуелот на неговиот тим со Норич, проговорил за ситуацијата на табелата и главната цел оваа сеозна во Премиер лигата.

dobivaj vesti na viber

Манчестер јунајѕед, по 25 кола во Премиер лигата, има предност од девет бода во однос на Ливерпул.

„Се наоѓаме во добра позиција, имаме 60 поени. Имаме голема предност во однос на петтото место за пласман во Лигата на шампионите наредната сезона. Тоа е нашата глвана цел“, рекол Гвардиола и дополнил.

„Ќе се обидеме и да ја освоиме лигата“.

Сити и Норич ќе играат утре од 18.30 часот.

Би можело да ве интересира

Гвардиола: Не се грижете, јас нема да сум Алекс Фергусон

А1он

Гвардиола ќе го наруши спокојот на „Сантијаго Бернабеу“

А1он

Гвардиола потврди, Феран Торес е блиску до трансфер во Барселона

Флик, Гвардиола, Манчини и Тухел претенденти за наградата тренер на годината според ФИФА

А1он

Гвардиола: Натпреварот против Бриж е многу поважен отколку против Јунајтед, има многу натпревари во Премиер лигата, во Лигата на шампионите – само шест

А1он

Левандовски: Гвардиола ме научи да гледам на фудбалот поинаку

Ана Ололовска