Гвардиола ќе го наруши спокојот на „Сантијаго Бернабеу“

Од:

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, има намера да го наруши спокојот кој владее на „Сантијаго Бернабеу“. Гвардиола покажал интерес за еден играч на Реал и една потенцијална цел на „кралскиот клуб“.

dobivaj vesti na viber

„Ел Насионал“ тврди дека Манчестер сити, поточно Гвардиола, ги контактирал менаџерите на Винисиус жуниор. Младиот Бразилец сезонава игра во фантастична форма, со 12 гола во првенството е втор стрелец во клубот и лигата воопшто. Пред него е само неговиот соиграч Карим Бензема.

Овој интерес сигурно ќе го го натера Флорентино Перез, да му понуди подбри финански услови и нов догоор на 21-годишниот фудбалер.

Исто така, Гвардиола побарал од клупските челници да се вмешаат во борбата за потписот на Ерлинг Халанд. Извесно е дека Норвежанецот ќе ја напушти Борусија Дортмунд, во зимскиот преоден рок.

Овој интерес на Гвардиола се коси со плановите на Реал. Според медиумите, во овој момент Реал се фаворити за неговиот потпис.

Би можело да ве интересира

Гвардиола: Не се грижете, јас нема да сум Алекс Фергусон

А1он

Гаврдиола: Главна цел е да се пласираме во ЛШ

А1он

Гвардиола потврди, Феран Торес е блиску до трансфер во Барселона

Флик, Гвардиола, Манчини и Тухел претенденти за наградата тренер на годината според ФИФА

А1он

Гвардиола: Натпреварот против Бриж е многу поважен отколку против Јунајтед, има многу натпревари во Премиер лигата, во Лигата на шампионите – само шест

А1он

Левандовски: Гвардиола ме научи да гледам на фудбалот поинаку

Ана Ололовска