Бејл: По заминувањето на Роналдо, во Реал е порелаксирано

Од:

Велшкиот фудбалер Герет Бејл пред почетокот на новата сезона од Лигата на шампионите истакна дека по заминувањето на Кристијано Ронално атмосферата во тимот на Реал Мадрид е порелаксирана.

– Заминувањето на толку значаен фудбалер носи разлика во тимот. Но, мислам дека сега е порелаксирано. Во преден план е тимот, работиме еден за друг, а не само за еден играч, истакна Бејл.

Тој наведе дека е незадоволен, бидејќи неговиот погодок со „ножички“ против Ливерпул во финалето од Лигата на шампионите не беше во конкуренцијата за наградата гол на годината.

– Не ми е јасно како мојот гол не се најде на листата. Бев многу лут. Сакам да знам кој ги бира головите. А дали е подобар од голот на Роналдо? Тоа не е прашање за мене, нагласи Бејл.

Наградата од УЕФА за најдобар гол во Лигата на шампионите ја доби Роналдо за сличен погодок.

Би можело да ве интересира

Се знае колку Роналдо ќе заработува секоја секунда, минута, ден

Ал-Наср веќе закажале лекарски прегледи за Роналдо!

Ердоган: Роналдо ги поддржува Палестинците, поради тоа беше под политички санкции

Без емоции Јунајтед се прости со Роналдо

Роналдо пристигна во Ријад, ќе потпише за Ал-Наср и ќе добие 600 милиони долари

Матеус: Роналдо е најголемото разочарување на Мундијалот