bejl

Спорт

Бејл е најплатениот играч во Премиер лигата, Гвардиола е лидер меѓу тренерите

А1он
Францускиот весник „Л’Екип“ ги рангираше најплатените играчи и тренери на клубовите во Премиер лигата. Играчот за врска на Тотенхем, Герет Бејл, кој игра на позајмица
Спорт

Мијатовиќ: Бејл не може да биде лидер на Реал

А1он
Легендата на Реал Мадрид, Предраг Мијатовиќ ги критикуваше лидерските квалитети на Герет Бејл по разочарувачките 2:2 на „белите“ при гостувањето кај Виљареал доцна синоќа. Србинот