13 фудбалери од Втората лига-Запад заразени со коронавирус, ФФМ ги откажа бараж-натпреварите

Од:

Резултатите од тестирањето на фудбалерите во Втората лига-запад за коронавирус потврдиле дека вкупно 13 фудбалери од екипите на ФК Чаклани и ФК Фортуна се позитивни на вирусот, по што Натпреварувачката комисија во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донела одлука за откажување на бараж натпреварите за пополнување на Втора МФЛ – Запад.

Според пропозициите, ждрепката ќе одлучи која од трите екипи, ФК Чаклани, ФК Фортуна и ФК Велешта ќе обезбеди место во Втора МФЛ – Запад за натпреварувачката сезона 2020/21.

Откако ќе бидат добиени резултатите од тестирањето за коронавирус на екипите на ФК Росоман и ФК Слога Виница, Натпреварувачката комисија ќе одлучува во однос на одигрувањето на натпреварот за пополнување на Втора МФЛ – Исток, велат од Фудбалската федерација.

Би можело да ве интересира

Пеп Гвардиола: Тешко е да се предвидат тактиките на Зидан

А1он

Тренерот на Јувентус: Да сакаа да ме отпуштат, ќе се знаеше до сега

А1он

Од следната сезона, во Премиер лигата се враќа правилото на три измени

А1он

Фановите од септември се враќаат на трибините во Германија

А1он

Навивачите на Челзи незадоволни од новиот дрес на тимот

А1он

Серија А ќе започне на 19 септември

А1он