Вучиќ од манастирот Свети Наум во Охрид: Местото каде е создадена кирилицата

Од:

Претседателот на Република Србија со лидерите на земјите од Западен Балкан го посети манастирот Свети Наум, по Самитот Отворен Балкан.

dobivaj vesti na viber

На крајот на успешниот ден го посетуваме манастирот Свети Наум, еден од најважните православни храмови, изграден во 905 година и местото каде што е создадена кирилицата“, напиша Вучиќ.

Би можело да ве интересира

Србија нема да гласа за исклучување на Русија од Советот за безбедност

(ВИДЕО) Вучиќ: Западот сака да му го одземе на Путин Косово како аргумент, затоа се брза

Европрајд е официјално отворен, силни полициски сили го обезбедуваат собирот

А1он

Вучиќ од Обединетите Арапски Емирати доби една милијарда долари со само три отсто камата

Унгарската претседателка во Белград: ЕУ и треба на Србија

А1он

Вучиќ: Албанците планираат да го заземат северот на Косово