Приведен охриѓанец, го фотографирал гласачкото ливче

Од:

Полицијата во Охрид го приведе А.И.(48), затоа што го фотографирал гласачкото ливче на избирачкото место 1271 во Охрид.

– На 24.04.2024 година во 12.15 часот, во СВР Охрид приведен е А.И.(48) од Охрид, затоа што го фотографирал гласачкото ливче на избирачкото место 1271 во Охрид, извести МВР.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираа од СВР Охрид.

Би можело да ве интересира

Осумгодишно девојче со хеликоптер пренесено од Скопје во Истанбул за операција

Пејачот Амар Османи е жртвата во пукањето на „Пластичарска“

Катерина Ѓуровски

Почина еден од повредените во престрелката на „Пластичарска“

Катерина Ѓуровски

Полициска акција низ скопски локали: Деветмина приведени, пронајдена дрога

МВР уапси странец кој крадел во ресторан во Охрид

Горан Наумовски

ВИДЕО: „Дивиот“ забавен парк кај „Борис Трајковски“ ќе биде отстранет