(ВИДЕО) Пожар во охридската кафеана „Беко“

Од:

Денеска попладне пламна пожар во охридската кафеана „Беко“ која е во склоп на Градскиот пазар во градот. Зафатени се и магацини кои се наоѓаат до кафеаната.

На терен веќе интервенира охридската противпожарна единица која го локализираше пожарот. Истрагата ќе треба да ја открие причината за пожарот.

Би можело да ве интересира

Пожар во куќа во центарот на Штип

МВР уапси странец кој крадел во ресторан во Охрид

Горан Наумовски

Најмалку 14 лица загинаа во пожар во станбена зграда во Ханој

Јонузи: Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение

Орце Костов

Пожар во женското одделение во затворот „Идризово“

А1он

ЦУК: Поплавени подруми и гаража во охридско од поројниот дожд