ВИДЕО: Торнадо во близина на плажите на Халкидики

Од:

Водена „пијавица“ или водено торнадо е снимено денеска во Грција на Халкидики. Огромното торнадо се формирало одеднаш, недалеку од брегот.

dobivaj vesti na viber

Дел од македонските и српските туристи кои се чести гости во овој дел од Грција беа сведоци на овој метеролошки феномен.

Нема информации дали е направена штета.

Би можело да ве интересира

Анкета: Покачувањето на цените најголем проблем за Грците

Ана Ололовска

Мицотакис го информирал Гутереш за односите со Турција

Ана Ололовска

Во два одвоени случаи во Грција спасени над 130 бегалци и мигранти

Ана Ололовска

За 64 отсто зголемени бегалските бранови во Грција

А1он

Андрулакис: Не заговараа планетите против мене, туку парадржавен механизам

Ана Ололовска

Грција и Бугарија ќе ја зајакнат соработката за чување на границите на ЕУ

Ана Ололовска