ВИДЕО: Торнадо во близина на плажите на Халкидики

Од:

Водена „пијавица“ или водено торнадо е снимено денеска во Грција на Халкидики. Огромното торнадо се формирало одеднаш, недалеку од брегот.

Дел од македонските и српските туристи кои се чести гости во овој дел од Грција беа сведоци на овој метеролошки феномен.

Нема информации дали е направена штета.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Најмалку 21 загинати во торнадо кое опустоши дел од Мисисипи

(ВИДЕО) Најмалку седуммина загинати во торнадо во САД

ВИДЕО: Околината на Лос Анџелес ја погоди најсилното торнадо во полседните 40 години

Мицотакис: Грција оди на избори во мај

Орце Костов

Судот во Лерин ги одби тужбите за забрана на Центарот за македонски јазик во Грција

Катерина Павлова-Николовска

Се тресе Грција