ВИДЕО: Оро на Прешево, Србите кои чекаа на границата со Македонија си најдоа забава

Од:

Празничниот продолжен викенд создаде долги колони на речиси сите гранични премини во регионов. Тоа е случај и со преминот Прешево преку кој од Србија се влегува во Македонија. Група Срби кои се најдоа во долгата колона си најде занимација за да го пополни времето за чекање.

Оро и гласна музука беше решението за исцрпувачкото и здодевно чекање на граничниот премин. На социјалните мрежи се појавија видеа од креативната група која реши да не го минува времето седејќи во автомобил.

Би можело да ве интересира

Почина жената која пред еден месец беше ранета од тетовец на патарина во Прешево

Орце Костов

Жената застрелана кај Прешево уште е во тешка состојба: По кавгата бегала, мажот и пукал во грб

Катерина Ѓуровски

Тешки повреди има жената која синоќа беше ранета на патарина кај Прешево

Горан Наумовски

Државјанин на Македонија застрела жена од Србија на патарина во Прешево, па се самоубил

Предраг Петровиќ

На граничниот премин „Прешево“ спречен шверц на над 42 килограми синтетичка дрога

Горан Наумовски

Три лица загинаа, а 12 се повредени на патот Прешево-Бујановац