Државјанин на Македонија застрела жена од Србија на патарина во Прешево, па се самоубил

Од:

Младата жена која била застрелана на наплатната рампа синоќа била примена на Итната помош во болницата во Врање.

Од тој здравствен дом е одлучено дека лекарите ќе се борат за нејзиниот живот, но дека дијагнозата е во тек и дека е рано да се даваат какви било прогнози.

„Новости“ пишува дека станува збор за помлада жена од територијата на Србија, а во неа пукал постар маж со државјанство на Македонија.

Вознемирувачкиот инцидент се случи доцна синоќа кога, според првичните информации на српските медиуми, македонскиот државјанин прво и нанел прострелни рани на жената, за која се верува дека е неговата сопруга, пред да го сврти оружјето кон себе.

Тој им подлегнал на повредите на местото на настанот, а очевидците говорат дека пукањето следело по жестока расправија меѓу сопружниците.

Според се уште непотврдени информации, мажот и жената кои биле во автомобилот се скарале, таа излегла од автомобилот и тој испукал два куршуми кон неа, а потоа се самоубил.

Би можело да ве интересира

Маж и жена се убиени во Славонски Брод

Горан Наумовски

ОЈО: Маж од Кратово ја тепал и ја давел сопругата, таа се ослободила и со нож го убила него и неговиот татко

Горан Наумовски

Австриската полиција трага по тројца Срби осомничени за убиство

Горан Наумовски

Синот го запалил татко му додека спиел, па се забарикадирал во станот во Хамбург

МВР со детали за жената која ги избоде мажот и свекорот во Кратово

Српски државјанин крвнички убиен од својот цимер додека бил на привремена работа во Бремен