(ВИДЕО) Германска планинарка загина во Црна Гора: Војската и го извлекла телото од 2.400 метри височина

Од:

Воздухопловци на војската на Црна Гора го извлекоа телото на германска државјанка од крајно непристапниот терен на Дурмитор, планински масив во северозападните делови на Црна Гора.

Девојчето планинарело, а несреќата се случила на надморска височина од околу 2.400 метри.

Нејзиното тело со хеликоптер е пренесено во Клиничкиот центар на Црна Гора.

Би можело да ве интересира

Лидерот на „Движењето Европа сега“ кандидат на претстојните претседателски избори во Црна Гора

Црна Гора покренува вселенска програма: „Знам дека ова ќе предизвика потсмев“

Во Хрватска пронајдено телото на момчето од Црна Гора кое брановите го одвлекоа во морето

А1он

Нуркачите немоќни, временските услови лоши: Хеликоптер на Фронтекс се вклучува во потрагата по детето од Херцег Нови

А1он

Поради временските услови прекината потрагата по исчезнатото момче во Херцег Нови

Горан Наумовски

Ескобар предупредува на последиците доколку Црна Гора не ја реши длабоката политичка криза