Дизајнерот Роберто Кавали остави богатство од 500 милиони долари

Од:

Модниот дизајнер Роберто Кавали кој почина вчера, остави богатство кое вреди над 500 милиони долари. Тој потекнуваше од семејство на уметници, бидејќи неговиот дедо Џузепе Роси беше водечка фигура во движењето Макијавели, со дела изложени во галеријата Уфици во Фиренца.

Нееодамна на 82-годишна возраст стана татко на своето шесто дете кое го доби со својата 38-годишна девојка од Шведска, Сандра Нилсон.

Модниот дизајнер ги има децата Томас и Кристина со неговата прва сопруга Силванела Џанони, со која се оженил во 1964 година, пред да се разведе 10 години подоцна.Потоа, во 1980 година, тој се ожени со австриската модна дизајнерка Ева Марија Дајнер, со која има три деца, Роберт, Рејчел и Даниел.

Би можело да ве интересира

Почина Роберто Кавали

Грозоморно убиство во затвор во Србија: Го силувале со метла, починал старец

А1он

Семејството на Навални не верува дека починал од синдром на ненадејна смрт

А1он

Портпаролката на Навални ја потврди веста за неговата смрт

А1он

Бебе од Србија почина во Виена, приведени родителите

А1он

Повозрасна жена починала во болницата Св. Еразмо, нејзиниот син пронајден на улица во Охрид

А1он