Бебе од Србија почина во Виена, приведени родителите

Од:

Тримесечно бебе од Србија било донесено во болница со скршеници и без свест. Засега се претпоставува дека починало како последица на траума.

Иако мајката го донела бебето во болница, приведени се и таа и таткото. Лекарите се бореле за животот на тримесечното бебе, но повредата на мозокот била сериозна и животозагрозувачка.

Бебето се родило во ноември 2023 година. Двегодишната ќерка на истите родители, кои по потекло се од Србија, е сместена во згрижувачко семејство до расветлување на случајот.

Би можело да ве интересира

Подобрa e состојбата на бебето најдено во центарот на Велес

A1on

Обвинителството ги утврдува причините за смртта на седумесечното бебе од Вевчани

Петмесечно бебе доживеало срцев удар во Леголенд

Горан Наумовски

Морничав случај во Велика Британија: Пет лица прикриле смрт и погреб на бебе

А1он

Дизајнерот Роберто Кавали остави богатство од 500 милиони долари

А1он

Грозоморно убиство во затвор во Србија: Го силувале со метла, починал старец

А1он