roberto kavali

Магазин

Дизајнерот Роберто Кавали остави богатство од 500 милиони долари

А1он
Модниот дизајнер Роберто Кавали кој почина вчера, остави богатство кое вреди над 500 милиони долари. Тој потекнуваше од семејство на уметници, бидејќи неговиот дедо Џузепе