Силен земјотрес во Црна Гора

Од:

Силен земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала вечерва ја погоди Црна Гора, јавува ЕМСЦ.

Епицентарот на земјотресот бил на 30 километри од Никшиќ и на длабочина од десет километри.

Засега нема информации за жртви и причинета материјална штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес го погоди денеска грчкиот остров Самос

Земјотрес кај Чачак

Силен земјотрес го погоди Мексико

Полициска рација во просториите на црногорската Агенција за сузбивање на корупцијата

Земјотрес во БиХ, епицентарот во околината на Мостар: „Добро се стресе!“

Инцидент во Бар: Со нож го нападнал сопствениот брат, уапсен е за обид за убиство